نویسنده : نشر نفیسه - ساعت ٩:٥۱ ‎ب.ظ روز جمعه ۱٧ خرداد ۱۳۸٧
 

  سلام رفیق

دو مورد در قرآن کریم صراحتا به رجعت اشاره دارد: در سوره نمل مى خوانیم : ویوم نحشر من کل امه فوجا ممن یکذب بیاتنا (النمل , 27 : 83).
روزى خواهد آمد که از هر گروهى دسته اى را برمى انگیزیم , از کسانى که آیات ما رامورد تکذیب قرار مى دهند.
ایـن آیه صراحت دارد که دسته هایى از ستمکاران برانگیخته مى شوند, نه همه آنها,و منظور از آن برانگیخته شدن در روز قیامت نیست , چون حشر قیامت , رستاخیزى همگانى است :
وحشرناهم فلم نغادر منهم احدا (الکهف , 18 : 47) آنها را برانگیختیم , هیچ کس را فروگذار ننمودیم و نیز در قرآن کریم آمده است : وکل اتوه داخرین همه نزد او آیند, در حالى که خوار و زبونند.
و همچنین آیه
ربنا امتنا اثنتین و احییتنا اثنتین دلالت بر رجعت دارد, زیرا از دومرگ و دو زنده شدن خبر مى دهد, میراندن نخست , پس از حیات نخست , ومیراندن دوم , پس از حیات در رجعت .

http://www.4shared.com/get/102728579/c62602c5/___.html          file format:pdf   size:911KB


نظرات ()
 
 
 
نویسنده : نشر نفیسه - ساعت ۳:٥٥ ‎ب.ظ روز جمعه ۱٠ خرداد ۱۳۸٧
 

سلام

 

اى آفریدگار محبوب! اینک ذره‏اى هستم که در سایه معرفت‏ به تو شرف بندگى‏یافته‏ام.
اى واقف اسرار ضمیر همه کس در حالت عجز، دستگیر همه کس
کار من بیچاره، قوى بسته شده بگشاى خدایا، که‏گشاینده تویى
این ناله‏ها که از دل شوریده و دردمندى بر مى‏خاست امواج فضا را شکافت و درعالم قدس طنین انداخت، آنگاه «روزبه‏» احساس نمود از جایى بدو چنین گفتند:
هان اى «روزبه‏» به نیروى غیبى ما خوشدل و به سعادت همیشگى خود دلبندباش، عقیده استوار خویش را حفظ کن و از این که چند روز محبوس گشته‏اى قدم ازتعقیب هدف باز مدار.
تو به خاطر ما از خوشى‏ها و لذت‏ها چشم فرو پوشیدى و دلباخته به سوى دوستى‏ما دریچه جان گشودى، به جهان زودگذر و سرگرمى‏هاى دنیا پشت پا زدى، از آنهاوارستى و به ریسمان مودت و محبت ما دل بستى، اى جوان جوانمرد! هم اکنون از بندو زنجیر زندان نجات یافتى، به هر سو مى‏خواهى گام بردار، و به آنجا که دلت‏مى‏خواهد روان شو، همه جا در پناه ما هستی!

http://www.4shared.com/account/file/49492007/e2c4b413/___.html     file format:pdf
size:1,962KB


نظرات ()